28.02.2016

ČESTMA

Po třetinách: 0:0, 1:0, 0:1
Sestava: Brém – Koudelka, Plachý, Faltín, Prokš, Fiala, Valenta – Kypet, Bruštík, Černý – Krajíček, Novák, Richter – Jarkovský, Kopýtko, Šnajdr – Drenčko
Branky: 20. Richter (Novák) – 35. Langthaler (Baxa), rozhodující nájezd Langthaler
Počet střel: 30:28
Vyloučení: 11:5
Využití přesilovek: 0:1
Počet diváků: 45

Hokejbalisté HBC Kovodemontu zahájili jarní část dohrávkou 11.kola CCM Extraligy proti Elbě Ústí nad Labem.

Mostecký tým nevstoupil do utkání dobře a hned v úvodu darovali soupeři dvě laciné přesilovky, které je dostali rychle do hry. Domácí celek se musel tak bránit a těžko se pak vrace do hry. Diváci, kteří dorazili do ANS haly v první třetině branku nevyděli.

Úvod druhé třetiny patřil, ale už Mostu, když hráči zasypali hostujícího brankáře několika slibnými střelami. Rozeběhla se 20.minuta utkání a Kovodemont se radoval ze vstřelené branky, když Ondřej Novák vyhrál buly na Václava Richtera, který trefil z první míček tak, že zapadl do branky 1:0. Chvilku po vstřelené brance začali vládnout emoce a na hřišti se strhla šarvátka, kterou sudí vyřešili dvouminutovými tresty pro všechny aktéry. Velmi bojovná druhá třetina skončila za stavu 1:0.

Mostečtí dostali hned v úvodu třetí třetiny možnost přesilové hry a utéct tak soupeři o dvě branky, což se bohužel po několika střelách nepodařilo. Ba naopak sudí o pár minut později poslal náš tým do třech, čehož Ústí bleskově využilo, když rozebrali dokonale mosteckou trojku a Langthaler bez potíží vyrovnal na 1:1. Na časomíře běžela 43.minuta a Václav Richter měl na holi rozhodující branku, ale hostující gólman předvedl perfektní zákrok a velkou příležitost zneškodnil. Základní hrací doba tak skončila nerozhodně a o vítězi museli rozhodnout samostatné nájezdy. Hostující Langthaler v nich předvedl skvělou sérii, při kterých jel samostatný nájezd hned 3x a třikrát byl úspěšný. O ten samý pokus se pokusil i mostecký Bruštík, který si při posledním pokusu špatně zpracoval míček, který Brhel zachytil betony. Elba si tak odváží z Mostu dva body.