06.03.2016

ano

Po třetinách: 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Sestava: Brém – Čížek, Koudelka, Plachý, Faltín, Fiala, Pomahač – Kypet, Bruštík, Černý – Krajíček, Novák, Richter – Chytrý, Drenčko, Šnajdr – Drož
Branky: 8. Černý (Bruštík), 13. Šnajdr (Drenčko, Faltín), 42. Koudelka (Kypet) – 11. Pietrasz (A. Pirch, J. Rosůlek), 25. Szotkowski (A. Pirch)
Počet střel: 24:21
Vyloučení: 6:6
Využití přesilovek: 0:1
Počet diváků: 20

V neděli se hráči Kovodemontu postavili k druhému víkendovému utkání. Po vítězství nad Letohradem je čekal duel s předposlední Karvinou. Toto utkání bylo předehrávkou 19.kola.

Mosteckým hráčům se povedl vstup do utkání a hned v úvodu si vytvořili několik šancí, ale ani jednu z nich nevyužili. V 6.minutě byl vyloučen Kypet za nedovolené bránění. Hostům se první přesilovka vůbec nepodařila. neboť po přečíslení 2na1 se po přihrávce Bruštíka prosadil Ondřej Černý 1:0. V 11.minutě bylo vyrovnáno, když hosté využili přesilovou hru. Pirch vyslal na domácí branku střelu, kterou Pietrasz jemnou tečí poslal do sítě 1:1. Jenže Most šel ve 12.minutě opět do vedení. Drenčko nahrál z mezikruží na pravý kruh, ze kterého Ondřej Šnajdr překonal Smolku 2:1. V následujícíh minutách v první třetiny už nebyla k vidění žadná velká příležitost.

Ve 20.minutě minutě se do šance dostal Šnajdr, jenž dobře vložil hůl do Krajíčkovy přihrávky, Smolka ramenem míček vyrazil. Ve 25.minutě bylo opět vyrovnáno. Pirch, který se vrátil do hry z trestné lavice našel před brankou Szotkowského, jenž střelou z první vyrovnal na 2:2. Ve 28.minutě mohl jít Most do vedení, jenže Čížek netrefil prázdnou branku. Druhá třetina plná vyloučení skončila za nerozhodného stavu.

Hned v úvodu třetí třetiny se do šance dostal hostující Diviš, ale Brém včas zakročil svými betony. Karvinští hráči za stavu 2:2 byli velmi vyrovnaným soupeřem Kovodemontu, kterému nedávali nic zadarmo, ba naopak z minima se snažili vytežit maximum. Ve 42. minutě se přeci jen usmálo štěstí na Petra Koudelku, který od modré vyslal na Smolku jedovatou střelu, která zapadla až do branky. Domácí borci si své těsně vedení už pohlídali až do konce.

Mostecký tým získal o víkendu šest bodů, které je po zaváhaní Kladna posunulo na druhou pozici s pětibodovým odstupem právě na Kladno, které zavítá do ANS haly za 14dní. Příští víkend zajíždí Kovodemont do Sudoměřic.